Spravedlnost je abstraktní pojem, který se dokáže v konkrétním případě projevem českého soudce naprosto vytratit.


Diskuse o výživném

Pokud jste na Adikii nenašli odpověď na Vaši otázku k výživnému, jistě se vám dostane odpovědi v této diskusi. Podělte se o Vaše zkušenosti s vyměřováním výživného a o problémech, které s tím souvisí. Máme zájem pouze o slušnou a věcnou diskusi.

Příspěvky, které budou vulgární, urážející jiné návštěvníky pro jejich názory nebo mimo dané téma budou smazány!

Pokud si potřebujete „ulevit“, použijte prosím vlastní záchod, případně diskusi Hydepark!


Diskusní téma: výživné

Datum: 18.12.2020

Vložil: ???

Titulek: K zákonu o náhradním výživném

Předchozí hlasování Poslanecké sněmovny je zde:
https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=74349&l=cz
BOMBA JE TOMIO & SPD, hlasující jednotně pro další sociální dávku pro nepřizpůsobivé.

Odpovědět

—————

Datum: 17.12.2020

Vložil: Stupido omylo

Titulek: Prorodinna politika

"Neuhradil pět tisíc na výživném, hrozí mu exekuce za milion"
...
" Postup exekutora byl správný

„Z dostupných informací lze konstatovat, že soudní exekutor postupoval správně. Při exekuci za účelem vymožení výživného se totiž použije ustanovení občanského soudního řádu, podle kterého lze v takovém případě nařídit exekuci k vymožení pětinásobku ročního plnění dle exekučního titulu,“ vysvětluje mluvčí Exekutorské komory ČR Lenka Desatová. Účelem tohoto postupu je chránit dítě před případným dalším budoucím neplacením výživného.

Takže pokud má pan Radim povinnost hradit na výživném měsíčně 14 tisíc Kč, vymáhaná částka za pět let včetně současného dluhu činí 845 tisíc Kč."
...
https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/vyzivne-exekuce-odmena-exekutorovi-zastaveni-exekuce.A201216_112858_viteze_frp

Odpovědět

—————

Datum: 22.11.2020

Vložil: Pavel

Titulek: Debata kolem náhradního výživného

Vše stojí na dokola opakovaném nesmyslu, že neplatiči výživného = otcové dětí principielně nechtějí platit své ex, protože tím řeší nezvládnutý psychorozvod. Funguje zde ono Goebbelsovo: stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Můžeme poukazovat na nesmyslnost, věcně argumentovat v souvislostech daných zběsilým rozhodováním soudů, nejasností legislativy, dopady konfliktních rozvodů na zdraví a na schopnost dosahovat výdělku atd. Není to nic platné, protože to neobstojí proti geniální úvaze, že otec se své ex domněle nejlépe pomstí, když se nechá zavřít... Můžeme to vesele komentovat, karikovat, ale asi všichni chápeme, že smát se tomu může jenom naprostý pab↨b. Tak vezměmě své rozsudky, zápisy z jednání a posílejme je svým poslancům a senátorům, choďme s tím za nimi do jejich kanceláří. Ono je totiž zjevné, že jsou zcela mimo realitu a když se jakoby trefí do černého, tak to vypadá spíš jako omylem, než na základě znalosti a pochopení problematiky.

Odpovědět

—————

Datum: 28.08.2020

Vložil: Petr Zdobinský

Titulek: MIlitantní feministky a prestitutky

Dne jsem se pokoušel pohovořit s militantně feministickou novinářkou Seďovou, který píše "srdceryvné" příběhy o samoživitelkách - je z hovínka.cz alias novinky.cz. Jako své zdroje má výlučně Klub zhrzených matek a jakési nejmenované samoživitelky. Na můj dotaz, proč nenapíše o tom, jaké to mají těžké někteří plátci výživného, mně vytkla, že nechci živit své dítě, aniž bych se mohl vyjádřit a zavěsila. Typická presstituka.

Odpovědět

—————

Datum: 01.05.2020

Vložil: KK33

Titulek: SPD a tabulkove vyzivne

"Abychom jen nekritizovali současný stav, připravili jsme v SPD návrh zákona o tabulkovém výživném, jehož principy jsou jednoduché. Výživné určuje okresní správa sociálního zabezpečení podle zákonem daných tabulek. "

https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/3204085319602261

Odpovědět

—————

Datum: 24.08.2020

Vložil: Jiří

Titulek: Re: SPD a tabulkove vyzivne

Držím Vám i nám pěsti. Doufám že také navrhnete pevnou hranici do kdy se výživné platí. V současnosti žádná není..

Odpovědět

—————

Datum: 01.10.2020

Vložil: fanda

Titulek: Re: SPD a tabulkove vyzivne

Tabulky bohužel nic neřeší. V mém případě soudkyně na okresním soudu stanovila výživné ve výši 31 tis. z příjmu 45 tisíc. Pro odvolání jsme argumentovali, že výživné by podle tabulek mělo být maximálně 44 %, nikoliv 70 %. Krajský soud námitku přijal, stanovil, že výživné bude 44% ovšem z fiktivního platu 70 tis. na který bych mohl dosáhnout, kdybych přijal práci v Praze (180 km od bydliště). A světe div se, zas to vyšlo na 31 tis. Kdo chce otce bít, soudkyni si najde.

Odpovědět

—————

Datum: 18.11.2020

Vložil: Adikia

Titulek: Re: Re: SPD a tabulkove vyzivne

Máte a nemáte pravdu.Tabulky jsou základem právního státu, protože ve smyslu čl. 4 LZPS mohou být povinnosti ukládány pouze na základě zákona, v jeho mezích a musí platit pro všechny podobné případy stejně. Ten problém je v tom, že k tabulkám také patří "prováděcí předpis", který jasně stanovuje, co všechno se do příjmu povinného započítává nebo naopak odečítá viz neměcké tabulky. Tady žádný zákon o výživném není a výživné je tak určováno jen podle momentální nálady soudních stolic. Jsou tak známé případy, kde je výživné vyměřováno třeba z obratu OSVČ, tedy z celkového příjmu bez odpočtu výdajů. To ale není chyba tabulek!!!!

Odpovědět

—————