Spravedlnost je abstraktní pojem, který se dokáže v konkrétním případě projevem českého soudce naprosto vytratit.


Diskuse o výživném

Pokud jste na Adikii nenašli odpověď na Vaši otázku k výživnému, jistě se vám dostane odpovědi v této diskusi. Podělte se o Vaše zkušenosti s vyměřováním výživného a o problémech, které s tím souvisí. Máme zájem pouze o slušnou a věcnou diskusi.

Příspěvky, které budou vulgární, urážející jiné návštěvníky pro jejich názory nebo mimo dané téma budou smazány!

Pokud si potřebujete „ulevit“, použijte prosím vlastní záchod, případně diskusi Hydepark!


Diskusní téma: výživné

Datum: 01.10.2020

Vložil: fanda

Titulek: Re: SPD a tabulkove vyzivne

Tabulky bohužel nic neřeší. V mém případě soudkyně na okresním soudu stanovila výživné ve výši 31 tis. z příjmu 45 tisíc. Pro odvolání jsme argumentovali, že výživné by podle tabulek mělo být maximálně 44 %, nikoliv 70 %. Krajský soud námitku přijal, stanovil, že výživné bude 44% ovšem z fiktivního platu 70 tis. na který bych mohl dosáhnout, kdybych přijal práci v Praze (180 km od bydliště). A světe div se, zas to vyšlo na 31 tis. Kdo chce otce bít, soudkyni si najde.

Odpovědět

—————

Datum: 18.11.2020

Vložil: Adikia

Titulek: Re: Re: SPD a tabulkove vyzivne

Máte a nemáte pravdu.Tabulky jsou základem právního státu, protože ve smyslu čl. 4 LZPS mohou být povinnosti ukládány pouze na základě zákona, v jeho mezích a musí platit pro všechny podobné případy stejně. Ten problém je v tom, že k tabulkám také patří "prováděcí předpis", který jasně stanovuje, co všechno se do příjmu povinného započítává nebo naopak odečítá viz neměcké tabulky. Tady žádný zákon o výživném není a výživné je tak určováno jen podle momentální nálady soudních stolic. Jsou tak známé případy, kde je výživné vyměřováno třeba z obratu OSVČ, tedy z celkového příjmu bez odpočtu výdajů. To ale není chyba tabulek!!!!

Odpovědět

—————