27.01.2012 00:24

Demonstrativní odchod z justice

V budově Krajského soudu v Brně se ve svojí kanceláři oběsil soudce Mgr. Jiří Stýblo.  

Zdroj Novinky.cz  celý článek ZDE

Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by smrt nastala cizím zaviněním. Soudci běžně pracují i několik dnů v jednom kuse, proto nikomu nepřišlo divné, že už několik dnů neopustil budovu soudu a mrtvého ho našli až po několika dnech.

Soudce Mgr. Stýblo spolu se svým kolegou přísedícím soudcem vyznával alternativní medicínu. Nachlazení si léčil kompotem. Bohužel až při silniční kontrole zjistil, že kompot byl dochucen Meruňkovicí, když nadýchal 1, 31 promile alkoholu v krvi. Za tento přestupek je běžným občanům ukládána pokuta až patnáct tisíc korun a zákaz řízení až na tři roky. V případě soudce Mgr. Stýbla však musel kárný senát rozřešit zásadní otázku, zda ho kolega soudce informoval o dochucení kompotu Meruňkovicí. Do případu nevnesl jasno ani soudní znalec, protože jako na potovru měl dopravní nehodu a na jednání se nedostavil. Zdroj neuvádí, zda v rámci znaleckého posudku právě neověřoval vliv „kompotu“ na způsobilost řídit motorové vozidlo.

Více ZDE Soudce řídil opilý, prý jedl kompot

Soudce se zhruba před rokem rozvedl. Soudce však musí být po duševní stránce silná osobnost a sám jistě už řešil řadu rozvodových sporů, proto se souvislost s rozvodem jeví jako málo pravděpodobná. V budově soudu se k tragédii nikdo nechce vyjádřit, všichni ale poukazují na to, že šlo nejspíše o nějakou osobní záležitost.

Z dobře informovaných zdrojů (uklízečka) však unikla zpráva, že při úklidu kanceláře někdo drcnul do stolu a ze spánku tím probudil jeho počítač, kde byl rozepsaný jakýsi referát na téma reforma justice, kde se zmiňoval o soudcích závislých na alkoholu, soudcích s komunistickou minulostí a končil slovy příklady táhnou.   

Soudce byl z budovy soudu demonstrativně vyvezen na rudlíku jako pytel prohnilých brambor a do justice se už zaručeně nevrátí.

—————

Zpět