23.02.2012 20:19

Děti jsou jen citovou záminkou

Zlatokopecká éra exekutorsko-advokátní mafie vymáhání bagatelních částek končí a je třeba hledat jiné rýžoviště. Neplacení výživného je mediálně oblíbené téma a kdejaký ňouma se toho rád chytne. Jako dealer exekutorsko-advokátní mafie tak dne 31. ledna 2012 v hlavním zpravodajství Prima FTV vystupoval zjevně lehce retardovaný redaktor Ladislav Hruška.

 „Zní to neuvěřitelně pohádkově, ale je to tak! Cesta k vymámení dluhů alimentů od vašeho ex je dnes mnohem jednodušší a snazší.“ říká zjevně lehce retardovaný redaktor Hruška.

Už jen tato úvodní slova jsou do značné míry manipulativní, protože v současné době k žádné, natož pak neuvěřitelně pohádkově snadné cestě k „vymámení“ dlužného výživného nedošlo! Možnost domáhat se dlužného výživného výkonem rozhodnutí pomocí soukromého exekutora je zde už řadu let a tedy nejde o nic nového.

Pokud dochází k nějakým změnám, pak ale ve zcela opačném smyslu, než je uvedeno v manipulativní reportáži. Od začátku letošního roku se zvyšuje nezabavitelná část příjmu povinného, což zcela nepochybně zhoršuje „snadnost“ vymožení dlužného výživného. Nový způsob výpočtu exekučních srážek z platu povinného byl zařazen do JUDIKÁTŮ na straně VÝŽIVNÉ pod názvem Nezabavitelné minimum při exekučních srážkách ze mzdy.

Výpočet exekučních srážek dlužného výživného ze mzdy je skutečně velice zajímavý.

Dochází zde totiž k paradoxní situaci, kdy umíme s přesností na dvě desetinná místa spočítat, jak splácet dlužné výživné, ale vyživovací povinnost spočítat neumíme.

O tom už se dozvíte více v článku, který byl zařazen do rubriky O čem se nikde nepíše na straně VÝŽIVNÉ pod názvem Umíme spočítat jak splácet neuhrazenou povinnost, ale povinnost vypočítat neumíme. Jsou zde také uvedeny příklady, jak snadno lze při použití platných nařízení vlády vypočítat výživné.

Vraťme se však k manipulativní reportáži, ve které zazněly naprosto otřesné údaje.

O čem však tato čísla svědčí? O tom, že 160 000 rozvedených otců na svoje děti neplatí výživné? To už je docela hodně vysoké číslo. Proč se tedy zjevně lehce retardovaný redaktor Hruška nezabýval příčinou tohoto jistě nedobrého stavu, nešel za nějakým otcem neplatičem, nezeptal se ho, proč neplatí výživné a na místo toho zařadil „dramatický“ projev matky samoživitelky?

Protože zde nikdy nešlo o zájem dětí a děti jsou jen citovou záminkou pro snadné obrovské zisky exekutorské mafie. Jen při dluhu výživného za jeden měsíc činí minimální odměna exekutora 3000,- Kč a minimální náhrada nákladů exekutora 3500,- Kč, tedy celkem 6500,- Kč. A teď si to vynásobte 160 000 potencionálními exekucemi na dlužné výživné.  

1 040 000 000,- Kč

To je ten zájem, o který tady jde především!

A kdo je ten „hodný pán“, kterého nešťastným matkám samoživitelkám doporučuje zjevně lehce retardovaný redaktor Hruška?  

Převzato z diskuse www.vyzivne.info

Tím pánem je Mgr. Rostislav Kovář, advokát, Holečkova 103/31, 150 00 Praha-Smíchov. Kovář je insolvenčním správcem.
https://isir.justice.cz/InsSpravci/public/detailFyzOs.jsp?osoba=5449

Dle obchodního rejstříku je likvidátorem BEVA s.r.o., FAYETTA s.r.o., NEWCAPITAL, a.s., konkursním správcem AUTO VACHTA s.r.o., Bau Stahl s.r.o., členem představenstva a dozorčí rady Life Invest a.s. (akcie na majitele), a členem představenstva NEWCOLLECTORS, a.s. (koukněte, čím se zabývají, akcie na majitele atd..)

Zadejte si ho také vyhledat i do živnostenského rejstříku - Rostislav Kovář, Vidče 436.

Na stejné adrese sídlí dalších 83 firem. https://rejstrik-firem.kurzy.cz/71332693/rostislav-kovar-mgr/statisticky-urad/

Poradnaveritele.cz tedy není žádná nezávislá poradna, ale podnikatelský projekt Kovářovy advokátní kanceláře společně s PR agenturou, která se zde chlubí: V těchto dnech započala spolupráce agentury Ad Notam, s r.o., s advokátní kanceláří Mgr. Rostislava Kováře. Cílem této spolupráce je především rozšíření našich služeb...
https://www.adnotam.cz/news/agentura-ad-notam-s-r-o-spolupracuje-s-advokatni-kancelari/

Mgr. Rostislav Kovář se ve skutečnosti zabývá vymáháním pohledávek, nikoli poradenstvím. Nedělá to za pár korun, ale za pověstné advokátské paušály, - tj. 17 % ze stanoveného výživného. V praxi si tak za dopoledne přijde na tzv. nákladech řízení hravě na 100.000 Kč. Aby nemusel vyhazovat takto těžce vydřené peníze za reklamu, spojil se s agenturou, která s Hruškou sehrála zmíněnou komedii v hlavní TV zpravodajské relaci Primy. Na stránkách www.Adnotam.cz  https://www.adnotam.cz/otazky-a-odpovedi/ (dole) toto svoje podnikání podrobně popisuje: Nechce se vám investovat do reklamy a potřebujete propagovat nový produkt nebo službu? Udržujte vztahy s novináři. Udělejte si z médií spojence a naučte se dodržovat několik pravidel, jak s nimi komunikovat. Bude se o vás psát a hodnota vaší firmy se zvýší.

A nenechme se nějak pomýlit, že jde jen o snadné zisky exekutorské mafie. Každý exekutor je plátcem DPH a tak z každé exekuce jde také zisk do státní pokladny. Minimální odměna a náklady exekutora činí 6500,- Kč a minimální DPH připadající státu činí 1300,- Kč. A teď si to vynásobte 160 000 potencionálními exekucemi na dlužné výživné.  

208 000 000,- Kč

To je také hezké číslo a celý kruh se tím uzavírá. Soudci nemají zájem o jasná pravidla výživného a stát je v tom plně podporuje, protože exekuce na dlužné výživné jsou přínosem pro státní rozpočet, kterým lze pokrýt ztráty za odškodnění za chyby soudců.

Ještě věříte, že zde někomu jde o děti?   

 

 

—————

Zpět