17.11.2011 22:07

Dvacet dva let poté není co oslavovat

Na liduprázdné Národní třídě “v tichosti“ klade prezident Václav Kalus, právě vládnoucí n(N)ečas a několik dalších politiků věnce na pietní místo v podloubí  Kaňkova paláce.  

Transformace společnosti po pádu komunistického režimu povedla. Náš úkol nebyl zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo“ řekl Klaus.

O několik ulice dále vjíždí na Staroměstské náměstí pohřební kočár a přiváží rakev s ostatky zesnulých šancí a nadějí. Demokratické iluze na poslední cestě doprovázelo několik set pozůstalých a pod kondolenční listinu se podepsalo několik tisíc občanů.

Na blízkém Jungmanově náměstí to vypadá podobně jako 17. listopadu 1989. Zaplněné náměstí je obšancováno policejními těžkooděnci a naprosto nenápadnými „tajnými“. (Nejlépe to vystihuje známá hláška  – debil, blbeček, debil, blbeček, jen poslední řadě jsou dva blbečci vedle sebe.)  Každý příchozí občan je lustrován a nad vším ostřížím okem (kamerou) dohlíží policejní vrtulník. K mikrofonu přistupuje Tomáš Vadas z Dělnické strany sociální spravedlnosti a již po několika větách je právem odměněn bouřlivým potleskem.

"Nadšení z nabyté svobody, kdy lidé v euforii věřili v začátek něčeho nového, v začátek budování demokratické společnosti, v níž nebude už nikdo postihován za své názory, myšlenky a projevy, vystřídalo trpké poznání, že bývalí komunisté a nomenklaturní kádry bez skrupulí převlékli kabáty a v nové době se etablovali do všech rádoby demokratických politických stran.

Jeden zločinný systém byl nahrazen stejně zločinným a mnohdy ještě zákeřnějším.

Současný režim, plný bývalých komunistů, nezaostává pozadu ani v politických procesech a nedovolí tolerovat jakékoliv skutečně opoziční názory. Ty jsou okamžitě nálepkovány jako extremistické, neonacistické a politicky nekorektní.

A tak zatímco vrazi a pedofilové jsou vesele stíháni na svobodě, odsuzováni jsou lidé, kteří třeba vylepovali samolepky nebo drželi transparent, jsou stíháni členové dělnické strany jen proto, že drželi vlajku s logem DS nebo měli čepici s ozubeným kolem.“

Stejně tak jsou kriminalizováni lidé, kteří upozorňují na otřesný stav naší justice.

 

—————

Zpět