21.11.2010 15:44

Ještě že zde nemáme trest smrti

Nutnou a základní podmínkou pro zavedení trestu smrti je vyspělý právní systém, kde jsou jasně vymezeny podmínky pro jeho udělení. Podle názoru 52% respondentů není současný právní systém České republiky na takové úrovni, aby zde mohl být trest smrti opět zaveden. V tuto chvíli tak obavy ze selhání stávajícího justičního systému převažují nad většinovým souhlasem se zavedením trestu smrti jakožto nejspravedlivějšího trestu v případě těch nejtěžších zločinů.

Celý článek zde: www.novinky.cz/domaci/217345-drtiva-vetsina-cechu-je-pro-obnoveni-trestu-smrti-ale.html

Už i vrabci na střeše justičních paláců si cvrlikají o tom, že s justičním systém není něco v pořádku. Přímo ukázkovým příkladem totálního selhání justice je PŘÍBĚH uvedený na těchto stránkách. Ještě že zde nemáme trest smrti. Při současném stavu justice by se tak snadno mohlo stát, že v dobré víře požádáte o úpravu výživného, soudkyně v rámci svého rozhodování do vašeho rozsudku překopíruje části rozsudku nějakého bestiálního vraha, a místo úpravy výživného skončíte na šibenici, protože ani soudci nadřízeného soudu si i přes vaše upozornění této hrubé chyby vůbec nevšimnou.  

Justice má na kritiku svojí práce oblíbené vysvětlení, že v každém sporu musí někdo vyhrát a někdo prohrát.  V opatrovnických sporech pak obvykle bývá poražených hned několik, kdy v případě výlučné péče o dítě jedním z rodičů (nejčastěji matkou) prohrává svoje přirozená a zákonná práva nejen otec, ale i dítě. Pokud tedy justici kritizuje 50 % účastníků řízení, pak je to podle naší justice naprosto přirozený jev, kterým není potřeba se zabývat.

Toto vysvětlení ale má nyní velkou trhlinu, kdy průzkum veřejného mínění byl proveden renomovanou agenturou SANEP u reprezentativního vzorku obyvatel ČR metodou kvótního výběru odpovídající sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu a nejedná se tedy výhradně o zákazníky české justice.

Naše justice by tak měla mít za symbol bohyni Iusticii nejen s pásku přes oči, váhou a mečem, ale měla by také nést označení neslyšících osob. 

 

 

—————

Zpět