15.05.2011 12:15

JUSTAPO 2

Článek o nezákonných domovních prohlídkách prováděných Justapem (OSPOD) měl mezi čtenáři velký ohlas. Řada čtenářů popsala podobné zkušenosti s touto Justiční tajnou policií. Jeden z pronásledovaných otců zaslal stručnou a jasnou radu, jak se nezákonným domovním prohlídkám bránit. Jak už ze samotného názvu vyplývá, OSPOD se má zabývat právy dětí a pokud se „chráněné“ dítě v bytě nevyskytuje, Justapo nekompromisně „vypoklonkujte.

Pokud Vám nevadí trošku „rozruchu“ v domě kde bydlíte, doporučuji Justapo hned nevyhazovat a namluvte jim, že si potřebujete v bytě nejdříve něco uklidit apod. Tím ještě více nabudíte jejich zvědavost a mezi tím zavolejte „pomáhače a chrániče“ s tím, že se nějaké neznámé osoby snaží neoprávněně proniknout do Vašeho bytu. Pak se vraťte na chodbu a do příjezdu „pomáhačů“ se snažte Justapo „zabavit“ nechápavými otázkami apod.

Trestní zákoník

§ 21  

Pokus

(1) Jednání, které bezprostředně směřuje k dokonání trestného činu a jehož se pachatel dopustil v úmyslu trestný čin spáchat, je pokusem trestného činu, jestliže k dokonání trestného činu nedošlo.

(2) Pokus trestného činu je trestný podle trestní sazby stanovené na dokonaný trestný čin.

§ 178

Porušování domovní svobody

(1) Kdo neoprávněně vnikne do obydlí jiného nebo tam neoprávněně setrvá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Následně pak podejte trestní oznámení na místním policejním oddělení a vyžádejte si kopii protokolu. Pravděpodobně to bude odloženo a odůvodněno nějakým nesmyslem. To však vůbec nevadí a všechny listiny si pečlivě uschovejte! 

Zločiny proti lidským právům se nepromlčují!

—————

Zpět