03.04.2012 12:18

Nemluvný mluvčí

Informační (odpadní) kanály se už týden zahlcují grázlem Janouškem, který je schopen jít i přes mrtvoly, jen aby se vyhnul odpovědnosti za dopravní nehodu pod vlivem alkoholu. Rozkrývají jeho kontakty na nejvyšší místa a pitvají nestandardní postup police při vyšetřování této události. Skandálními spekulacemi však jen odvádějí pozornost od skutečného skandálu.

Každý jiný občan by musel zákonitě skončit ve vyšetřovací vazbě, už jen protože svým nelidským činem dal jasně najevo, že se bude vyhýbat trestnímu stíhání. Grázl Janoušek však spřádá plány, jak se mu vyhnout v pohodlí svého luxusního domu v pražském Podolí. Pokud ucítí, že ho z problémů nevysekají ani vlivní kamarádi, nic mu nebrání vybrat si někde daleko klidnou slunečnou pláž a skrýt se před českými zákony. Soud totiž nevyhověl ani skromnému návrhu dozorující státní zástupkyně, aby mu zakázal vycestovat do zahraničí (více zde Kmotr Janoušek může zmizet za hranice, rozhodl soud!). Kdo však stojí za tímto skandálním rozhodnutím se ale z informačních (odpadních) kanálů nedozvíme. Prostě jen soud.

Který soud vydal skandální rozhodnutí, není až tak složité zjistit. Kde že se stala ta událost? V Praze Nuslích. A jsme „doma“! Za skandálním rozhodnutím stojí některý ze soudců nechvalně známého Obvodního soudu pro Prahu 4, kde trestnímu úseku šéfuje bývalý člen zločinecké komunistické strany dnes pisatel úskočných trestních oznámení trestní „expert“ Jára Pytlouš. A možná za tím stojí dokonce on sám. V tomto světle pak ani není složité dovodit odůvodnění skandálního rozhodnutí. Grázl Janoušek je sice schopen i zabít, jen aby se vyhnul trestní odpovědnosti, tím ale nijak neohrožuje naduté duté soudce, kdy nekritizuje jejich otřesnou kvalitu práce, tak ať si třeba uteče, kam bude chtít.  

Na otázky novinářů k návrhu zákazu vycestování trestní „expert“ pisatel Jára Pytlouš toho času jako mluvčí soudu bez dalších podrobností uvedl, že soud návrh zamítl. A není ani divu.  To už není jako konstruovat nesmyslná úskočná trestní oznámení, která bude číst jen stejně dutá státní zástupkyně či nějaký pomatený policista. Kdyby se pisatel Jára Pytlouš před novináři rozpovídal, mohl by si také někdo povšimnout jeho tristních znalostí zákonů, a že už tak dávno měl být přeřazen z funkce soudce na funkci předsedy úklidové čety u soudu (viz. videozáznam jeho svědecké výpovědi na kriminálce Když soudce svědčí).

Když ještě větší blb než jsme čekali ve funkci minstra vnitra říká, že by při každém pochybení nějakého policisty musel rezignovat každé dvě hodiny, tak to ministr spravedlnosti by ani nestihl podepsat jmenovací dekret a už by musel rezignovat.   

—————

Zpět