17.08.2011 17:57

Novinky ve zkratce

Rádio Střídáček

Včera proběhlo již druhé vysílání internetového rádia Střídáček na téma nový Občanský zákoník. Na diskusi se mimo sdružení Spravedlnost dětem také podílela Asociace neúplných rodin a po velice zajímavé diskusi obohacené o kvalitní vysvětlení nových právních pojmů známé advokátky JUDr. Kláry Samkové však diskuse opět „sklouzla“ k „nespravedlivým alimentům“. Při pozdější debatě se ale ukázalo, že pod pojmem „spravedlivé alimenty“ si každý představujeme něco jiného. To je oblíbené téma Adikie, proto se k němu vrátí v samostatném článku.

Soudům nejspíš příští rok dojdou peníze

Novinky.cz

České justici hrozí příští rok opakování stejného scénáře jako na podzim 2009. Tehdy soudům došly peníze, dlužily obhájcům, zástupcům ex-offo, znalcům i účastníkům řízení za nevrácené soudní poplatky. Také schválený rozpočet na rok 2012 prý zajistí chod justice jen na tři čtvrtě roku. Provozní výdaje tak, jak jsou nastaveny proti předcházejícím rokům, kdy už proběhla většina úsporných opatření, odpovídají zhruba třem čtvrtinám. Můžeme se jen dohadovat, zda peníze dojdou v říjnu, nebo v listopadu,“ popsal Právu situaci ekonomický náměstek ministra spravedlnosti Pavel Kasík.

Celý článek ZDE

To je velmi závažné téma, kterému se Adikie bude rovněž věnovat v samostatném článku.

Pohojdáme Na Míčánkách

Od Ministerstva spravedlnosti přišel dopis, že moje stížnost na nevhodné chování zaměstnankyň soudu, které v informačním stánku v justičním areálu Na Míčánkách hojdali mímo, byl předán k vyřízení předsedovi Městského soudu v Praze JUDr. Sváčkovi (KSČ).

Pokračování PŘÍBĚHU

K Městskému soudu v Praze byl také doručen spis se stížností státní zástupkyně Mgr. Radky Michkové proti zastavení trestního stíhání pro údajné pohrdání soudem. Věc je u Městského soudu v Praze vedena pod č.j. 9 T 316/2011 a byla přidělena senátu pod vedením soudkyně JUDr. Buriánové. Dalšími členy senátu je soudce zpravodaj JUDr. Paška (KSČ) a soudkyně JUDr. Lemfeldová.

—————

Zpět