28.07.2011 00:17

Pohojdáme Na Míčánkách

Představte si, že jste třeba trestně stíháni, hrozí vám několik let vězení, ve věci nastala nějaká změna a potřebujete nahlédnout do spisu. Zvednete tedy telefon a chcete si domluvit termín nahlédnutí do spisu. Z centrální ústředny justičního areálu Na Míčánkách společné pro všechny soudy vás přepojí k informačnímu stánku příslušeného soudu, ale tam telefon dlouho nikdo nebere, i když je deset hodin dopoledne. Příslušná zaměstnankyně soudu má jistě něco na práci. Třeba zrovna podává jinému zákazníkovi justice špatné informace o úhradě soudního poplatku. A tak čekáte a čekáte, když se najednou ze sluchátka ozve kojenecké žvatlání : „blam blam blam

Určitě si teď myslíte, že už mi ze všeho šiblo a píšu úplné nesmysly. Omyl!

V justičním areálu Na Míčánkách je možné i naprosto nemožné!

Tu vám někdo skočí po krku s tím, že jste ho právě napadl. Tu si soudkyně zvýší rozhodovací nezávislost sklenkou Liguére. Tu se zjeví falešný ochránce pořádku bez služebního čísla. Tu se vrátnému v unifromě tlačí sperma na mozek. Zjevila se tam i soudcovská Fata morgána. Tak proč by nemohl zvedat telefony kojenec? 

Jdu do justičního areálu Na Míčánkách nahlédnout do spisu, abych zjistil, proč podala státní zástupkyně stížnost proti zastavení trestního stíhání, projdu kontrolou ve „vrátnici“, přímo přede mnou je informační stánek Obvodního soudu pro Prahu 4 (uf zase ta čtyřka)

a za sklem informačního stánku na mě zírá kojenec v náručí zaměstnankyně soudu.

Další zaměstnankyně z informací lačně hledí na hojdající kolegyni a také by si rády pohojdaly. Uprostřed informačního stánku stojí maminka dítěte (s ohledem na věk dítěte evidentně není v pracovním procesu) a sděluje svoje dojmy z mateřství.

Než jsem se z toho šoku vzpamatoval a „vytasil“ kameru, vyhlásila justiční ochranka stav nejvyšší pohotovosti: „Hele, to je ten co tady minule dělal dusno“, mímo i s maminkou se vypařilo a hodné tety se vrhly na práci.

Hodná teta bez míma

Asi v každé ženě se při pohledu na miminko vznítí mateřské pudy a má neodolatelnou touhu si ho k sobě přivinout…….

Ale v pracovní době? V soudní budově, hned u vchodu v informačním stánku pro zákazníky justice?

Možná už příště bude mímo hojdat i nějaká soudkyně při soudním jednání. To už je hodně velká drzost, co si lidé placení z našich peněz dovolují.  

Obracet se na vedení Obvodního soudu pro Prahu 4 asi nemá smysl. Na opilou soudkyni JUDr. Křišťanovou chodil zvýšený počet stížností a nikdo to neřešil. Se stížností na nevhodné chování zaměstnanců soudu se tedy obrátím na Ministerstvo spravedlnosti. Sice jsem to nestihl nafilmovat, ale na záznamu z kamerového systému justičního areálu to jistě bude.

Jak by dopadla zaměstnankyně v soukromém sektoru, třeba bankovní úřednice hojdající mímo za přepážkou pro klienty nebo pokladní v hypermarketu, si jistě každý dokáže představit.

Jak dopadnou státní zaměstnankyně?

Soudkyně teď údajně musí před každým jednáním dýchat do alkoholtestru. Budou zaměstnankyně z informačního stánku před službou vyšetřeny gynekologem, zda se jim netvoří mateřské mléko?

—————

Zpět