01.04.2012 12:23

Pražský soud vyměřil rekordní výživné 3,5 miliónu korun

Obvodní soud pro Prahu 4 vyměřil rekordní výživné ve výši 3,5 miliónů korun měsíčně pro zletilého studenta.  V České republice není žádný zákon o výživném a horní hranice výživného tak není ničím limitována. Výše výživného tak záleží jen na momentální náladě soudců. Jedná se o průlomový rozsudek, který v budoucnosti nepochybně najde uplatnění i v dalších podobných případech.  

Otec zletilého studenta není známou celebritou, protože žije vcelku skromným životem drobného živnostníka s příjmem, který ani zdaleka nedosahuje průměrné celorepublikové hrubé mzdy 24 319,- Kč.  Tím všechny dlouhá léta klamal a soud mu to teď spočítal. V průběhu řízení totiž vyšlo najevo, že se otec po rozvodu znovu oženil a vzal si o řadu let mladší pohlednou prodavačku v hypermarketu. To bylo pro celou věc klíčové. Soud totiž provedl důkaz žebříčkem nejbohatších žen světa zveřejněném v americkém magazínu Forbes. Podle právního názoru soudkyně JUDr. Dany Smitkové bylo v možnostech a schopnostech otce, vetřít se do přízně některé z těchto žen, které by nepochybně zvýšily jeho možnosti podílet se na výživě dítěte. Ve svém odůvodnění neopomenula upozornit, že řada těchto žen jsou vdovy, což ještě zvyšovalo šance otce, kdy ani s přibývajícím věkem zdaleka neztratily na svém půvabu. Vycházejíc z této potenciální možnosti otce pak vyměřila rekordní výživné 3,5 miliónu korun měsíčně.

Důkazy ze spisu č. j. 54 C 247/2012 Obvodního soud pro Prahu 4

Liliane Bettencourtová (88)  
404 miliard korun

Za druhou nejbohatší ženu světa je považována osmaosmdesátiletá Liliane Bettencourtová, která v roce 1952 zdědila po svém otci podíl v kosmetickém gigantu L’Oreal. Dnes je stále největším vlastníkem společnosti s podílem 27,5 %.

 

Alice Waltonová (61)  
360 miliard korun

Třetí nejbohatší ženou světa je pak další jednašedesátiletá dědička obchodního řetězce Wal-mart Alice Waltonová - dcera jednoho ze zakladatelů Walmartu Sama Waltona. Alice jen v roce 2010 nashromáždila díky dividendám z akcií Walmarktu 420 miliónů dolarů.

 

Iris Fontbonová (68)  
325 miliard korun

Čtvrtou nejbohatší ženou světa je Iris Fontbona  z Chile. Je to druhá žena - vdova po miliardáři Andronicovi Luksicovi, jenž zemřel na rakovinu v roce 2005. Rodina kontroluje jeden z největších dolů mědi Antofagasta. Zároveň vlastní podíly společnosti Quinenco - výrobce spotřebitelských obalů a nápojů a řetězec chorvatských letovisek Plava Laguna.

Anne Cox Chambersová (91)
14 miliard dolarů

Sedmé místo patří jednadevadesátileté Američance a milovnici umění Anne Cox Chambersové. Mediální magnátka je dcerou zakladatele Cox Enterprises - Jamese M. Coxe, jenž zemřel v roce 1957. V současnosti je tedy majitelkou komunikační kabelové společnosti Cox, Cox Media Group (noviny, tv a rozhlasové stanice) a Manheim (aukční síň).

Savitri Jindal (61)
13 miliard dolarů

Osmou nejbohatší ženou světa je jednašedesátiletá Indka Savitri Jindal -vdova po majiteli ocelářského konglomerátu OP Jinadal Group - Omovi Prakash Jindalovi, který zemřel při zřícení vrtulníku.

 

Asi jste pochopili, že jde o Aprílový žertík Adikie, ale nutno říct, že zase až taková legrace to není, protože jde o nadsázku skutečného postupu naší justice při vyměřování výživného a při absolutní beztrestnosti soudců za jejich pokřivené „právní“ názory může být takové rozhodnutí již zítra realitou.  

—————

Zpět