20.10.2010 09:24

Soudce Obvodního soudu v Liberci Mgr. Skýba

Včera u Obvodního soudu v  Liberci probíhalo trestní řízení s bývalým policejním ředitelem Dvořákem.  TV Nova o tom informovala ve svém zpravodajství. Za pozornost stojí už jen samotný úvod redaktora Berky: „... soudce Skýba, který je známý svými tvrdými tresty a ostrým jazykem…“. Obviněný může na svojí obhajobu použít prakticky cokoliv (alespoň tak by to mělo být). Na vlastní oči se tedy podívejte, jakou máte u našich soudů šanci se obhajovat. Co je podstatné pro vás, nemusí být podstatné pro soudce. Pro neznalé ještě nutno uvést, že záběry z trestního řízení byly pořizovány v době, kdy soud odsuzujícím rozsudkem nevyslovil vinu a bývalý policejní ředitel Dvořák je zatím pouze v pozici obviněného z trestného činu. Po zhlédnutí záznamu asi jen málokdo může pochybovat , že o vině bylo právě rozhodnuto a to ještě před tím, než vůbec soud vynesl nějaký odsuzující rozsudek.  

Článek 40 Listiny základních práv a svobod
(2) Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.

 

Celý záznam reportáže zde: skyba.wmv (6,1 MB)

Silně mi to připomnělo soudce OS pro Prahu 4 Mgr. Dvořáka, kdy jsem byl jako největší zločinec na úrovni Berdychova gangu souzen pro neplacení nesplnitelného výživného a o vině bylo rozhodnuto už jen tím, že jsem si po několikahodinovém vyčerpávajícím jednání zkřížil ruce před sebou a neseděl jsem jako žák ve školní lavici s rukama za zády. 

Nebo také soudkyni OS pro Prahu 4 Mgr. Jarešovou, kterou jsem podobně rozlítil jen tím, že jsem zvedl ruku, když jsem na sebe chtěl upozornit, abych také vůbec něco mohl říct k projednávané věci.

Luboš Meszner

 

—————

Zpět


Anketa

Jak hodnotíte soudce Mgr. Skýbu?

Velmi dobrý soudce (120)
43%

Dobrý soudce (26)
9%

Nezvládá funkci soudce (105)
38%

Nevím (29)
10%

Celkový počet hlasů: 280