01.04.2012 23:41

Ještě větší blb než jsme vůbec čekali

Ministr vnitra Jan Kubice v úterý odmítl výzvu ČSSD, aby kvůli nestandardním okolnostem vyšetřování Romana Janouška odstoupil z funkce. Policejní prezident Petr Lessy připustil, že policisté zákrok zpackali, šéf resortu vnitra z toho nicméně osobní zodpovědnost vyvozovat nehodlá.

„Kdyby ministr vnitra chtěl rezignovat pokaždé, když nějaký řadový policista na ulici pochybí, byl by ve funkci dvě hodiny,“ řekl Právu ministr vnitra Jan Kubice.

Zdroj Novinky.cz  Kubice odmítl rezignovat kvůli Janouškovi

O pochybeních (přesněji blbosti) policistů by mohli vyprávět zejména občané, kteří se na ně s důvěrou obracejí, aby jim pomohli a chránili je před zločineckou justiční mafií, maminkami únoskyněmi dětí, manželkami zlodějkami společného jmění manželů či před vydírajícími synáčky. A když to říká sám ministr vnitra, nepochybně dobře ví, o čem mluví.

Místní oddělení Police ČR Praha Vršovice

POMÁHAT A CHRÁNIT

„To neříkejte, protože pomáhat a chránit je napsaný na autech a s tím já konkrétně nesouhlasím, nesouhlasí s tím ani další lidé, protože to tak není, protože policie může pomáhat a chránit pouze v mezích zákona a nikoliv všeobecně tak, jak je to napsáno na autě. V tom je rozdíl.“ nprap. Kricfalušij

Podle posledních informací už  pablb Kricfalušij opustil řady Police ČR, ale podle výroku samotného minstra vnitra Jana Kubiceho se to na práci police nijak neprojevilo. Penzionovat všechny takové blbce by přineslo jen další zatížení již tak nevyrovnaného státního rozpočtu a tak mu nezbývá, než každé dvě hodiny číst svodky o pochybení nějakého blba a sám být jejich vrchním velitelem. Jeho výrok a výraz v obličeji jen potvrzují, že je mužem na svém místě a není tedy žádný důvod k tomu, aby ze svojí funkce odstoupil.

—————

Zpět