Diskusní téma: výživné

Datum: 17.02.2021

Vložil: OOS

Titulek: Fiktivní pracovní místa

Ekonomka Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, upozornila na nesprávně uváděné udaje o volných pracovních místech: „ ... když jsem to diskutovala s paní Maláčovou na jaře, tak paní ministryně říkala, že je to administrativní chyba, že ta čísla jenom visí na těch portálech, ale vlastně že to žádná reálná pracovní šance není, ...“ https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2021/ministryne-financi-hostem-poradu-otazky-40566
Na skutečnost, že evidence ÚP nabízí velké množství míst neexistujících nebo dávno obsazených, jsem marně MPSV upozorňoval již v dubnu 2019.
16. 2. 2021 MPSV konečně veřejně přiznalo podvádění při vykazování volných pracovních míst: https://vimeo.com/513334560
Z 325 000 oficiálně uváděných jich existuje 100 000. Statistiku prý uměle nafukují firmy, které chtějí zahraniční pracovníky.
Za správnost evidence odpovídá ÚP. Jeho úředníci léta posílají uchazeče na stále stejná neexistující pracovní místa, a uchazeči se jim vždy vracejí s informací, že místo neexistuje. Úředníci mají povinnost si to ověřit a neplatnou nabídku z evidence odstranit. Kdyby to dělali, nemohla by dnešní situace nikdy nastat. Za vše je odpovědné MPSV, a osobně ministryně Maláčová a Marksová, za jejichž působení začaly ÚP a MPSV s počty volných míst podvádět.
Evidenci volných pracovních míst užívají soudy jako klíčový důkaz pro stanovení výše výživného z „potenciálních příjmů“ u „povinných“ osob v evidenci ÚP. Fiktivní pracovní místa v průběhu několika posledních let způsobila, že mnoha rodičům (otcům), bylo stanoveno výživné v likvidační výši, a někteří nejspíš i jejich přičiněním skončili ve výkonu trestu pro zanedbání povinné výživy. Pečujícím rodičům (matkám) soudy díky nim navýšily pohledávky na výživné, které podle zákona o náhradním výživném můžou uplatnit i vůči státu.
Tak to vypadá, když se k moci dostanou ČSSD a feministky.

Zpět na diskuzi