05.11.2012 11:39

O osudech lidí zde může rozhodovat i ten nejhorší lidský odpad

Na samém počátku vzniku Adikie byl příběh prostého občana, který se obrátil na soudní stolici, aby spravedlivě vyřešila jeho spor s vlastním synem. Už to samo o sobě je zvrácené. Proč by soudní stolice měla řešit spor mezi otcem a synem? Ale budiž. Žijeme v právním státě s nezávislou soudní stolicí a jistě ten jejich problém bez zbytečných průtahů rychle vyřeší. Proč tedy zakládat nějaké internetové stránky, nechápavě kroutí hlavou občané, kteří měli to štěstí, že se nikdy nemuseli stát zákazníky naší soudní stolice. Takový projekt musí během krátké doby zkrachovat.

Navzdory tomu Adikia tento měsíc oslavila svoje druhé narozeniny! 

Příběh prostého občana ani zdaleka nekončí a návštěvnost stránek se neustále zvyšuje. Jako dárek k narozeninám si Adkikia nemohla přát nic lepšího, než článek, který se dnes objevil na Novinkách.cz. Ten totiž jasně ukazuje, že Adikia má svůj smysl, kdy okolo soudní stolice je vytvářena umělá bublina svědomitých vysoce mravných profesionálů. 

Ve skutečnosti zde o lidských životech může rozhodovat i ten nejhorší lidský odpad.

Úplatní soudci (Nagy, Knotek, Jelínek), psychopati (Studnička), podvodníci (Brabec) a téměř 600 soudců „bývalých“ komunistů. To je jen vrchol stolice, která se ukáže na hladinou žumpy, až když to již dále nelze ututlat.

Ostatně to dokazuje i dnes zveřejněná zpráva. Všichni o tom věděli a komunistického šmejda (v roce 1986 nikdo jiný než „kovaný“ komunista soudcem být nemohl!) dokonce přemlouvali, ať z justice neodchází. Zdánlivá maličkost, převrácený smysl žalobního návrhu hrubou nepozorností soudní stolice JUDr. Smitkové, mě stála dva roky života, kdy jsem úskočnou kriminalizací balancoval na vstupní bráně do kriminálu a spravedlnosti jsem se nedočkal. Takových stolic vyvrhuje obecná soudní stolice tisíce ročně! Jen část z nich vyplave u Ústavního soudu či ve Štrasburku. Za chyby soudní stolice zaplatí všichni občané stovky miliónů korun ročně. A to je jen malá část, protože řada poškozených občanů po letech soudních tahanic už nemá sílu na další roky domáhání se spravedlivého odškodnění. 

Soudce připravil stařenku o milión a čelí 14 exekucím, přesto dál soudí

Obžalovaní, kteří sedí u tachovského soudu, možná ani netuší, že o jejich vině rozhoduje člověk, jenž má sám máslo na hlavě. Dvaašedesátiletý Milan Brabec, který je přísedícím soudcem v trestním senátu nepřetržitě od roku 1986, čelí podle zjištění Práva čtrnácti exekucím a na krku má miliónové dluhy. Některé věřitele připravil o peníze způsobem hraničícím s podvodem, také ho proto vyšetřovala policie.

Dokonce se svojí funkcí přísedícího soudce z lidu oháněl, aby tím získal na větší důvěryhodnosti.

„Jistěže jsem neměla sebemenší podezření, přece tito lidé, kteří reprezentují justici, musejí mít dobrou morálku a být čistí. Teď už vím, že jsem se spletla,“ říká dvaaosmdesátiletá Jiřina Šťastná ze Stříbra (pozn. nejste první ani poslední). Tu Brabec připravil o téměř milión korun.

Její příběh začal před několika lety, kdy dostala v restituci zpátky pole na okraji města.

„Pan Brabec se mi nabídl, že ode mne pozemek koupí a pak rozprodá na jednotlivé stavební parcely. Domluvili jsme se na částce 1,8 miliónu korun s tím, že mi to bude postupně splácet tak, jak utrží peníze za další prodej zájemců o výstavbu rodinných domků. Ještě, než mi vůbec něco zaplatil, tak jsem na něho pole převedla v katastru nemovitostí, protože tvrdil, že jinak nemůže dál pozemky prodávat,“ líčila seniorka Právu první kontakt s Brabcem. Ten jí splatil polovinu částky a pak, jako když utne.

Seznam věřitelů je pěkně dlouhý

„Vymlouval se na to, že se stal obětí podvodu, že prodal nějaký dům a že za něj nedostal peníze.  Pořád si něco vymýšlel a vykrucoval se. Později jsem zjistila, že mě vodil za nos.  Celé to moje pole totiž prodal bývalému starostovi. Dnes tam stojí sluneční elektrárna, kterou vlastní německý podnikatel,“ pokračovala Šťastná.

Na Brabce proto podala trestní oznámení. „Policisté mi napsali, že v tom nic nezákonného nespatřují. Tak jsem si vzala advokáta a podala civilní žalobu, abych se domohla svých peněz,“ prohlásila důchodkyně. Její nárok soud uznal jako oprávněný a zařadil ji mezi seznam věřitelů, kteří mají být uspokojeni výnosem z dražby Brabcova majetku. A ten je dlouhý. Exekutoři Brabcovi rozprodali prakticky všechny jeho nemovité a movité věci. „Mám sice od něj podepsaný dlužní úpis, ale je to, jako kdybych mu to odpustil. Na něm už si nikdo nic nevezme,“ povzdechl si Alexej Kováčik, který Brabcovi v dobré víře půjčil téměř dvě stě tisíc korun a teď se cítí být podvedený.  A podobně hovoří další poškození, kteří podle svých slov doplatili na to, že věřili v Brabcovu serióznost.

To, že Brabec zůstává dál ve funkci přísedícího soudce, který má stejný rozhodovací hlas jako profesionální soudce a stát ho za to platí, je zarážející i z pohledu zákona o soudech a soudcích. „Ten říká, že soudce a přísedící je povinen se v občanském životě zdržet všeho, co by mohlo narušit důstojnost soudcovské funkce nebo ohrozit důvěru v nezávislé, nestranné a spravedlivé rozhodování soudů,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Plzni Alexandra Vaňková.

Předsedkyně soudu o všech exekucích neví (pozn. no pochopitelně)

Pro předsedkyni tachovského okresního soudu Ilonu Kratochvílovou je rozsah Brabcových exekucí novinkou. „Dosud jsem věděla o jedné či dvou. Pravda je, že jsem pozadí jeho dluhů nikdy nezkoumala. Teď už to ale dostalo jiný rozměr a já se tím budu vážně zabývat,“ prohlásila Kratochvílová. (pozn. a není to trošku pozdě?)

Brabce si už proto také pozvala na kobereček. „Řekla jsem mu, že má týden čas na rozmyšlenou, aby sám za této situace zvážil rezignaci. V opačném případě bych mohla dojít k závěru, že podám návrh na jeho odvolání,“ pokračovala Kratochvílová.

Brabec zvažuje odchod (pozn. Zvažuje? To mě poser!)

Sám Brabec na dotaz Práva uznal, že v jeho současné situaci by pokračování ve funkci přísedícího soudce bylo neúnosné. „Zvažuji, že napíšu soudu dopis, ve kterém oznámím, že jako přísedící končím. Už jsem to chtěl udělat před dvěma lety, ale na soudu mě tehdy přesvědčili, abych dál pokračoval, že jsem nic špatného neudělal,“ prohlásil Brabec. Druhým dechem ale dodal, že se necítí být podvodníkem, ale naopak sám se cítí být podveden. „Při prodeji nemovitosti rodina přišla o 3,5 miliónu korun a do toho mi zkrachovala firma,“ hájil se Brabec.

Zdroj Novinky.cz Soudce připravil stařenku o milión a čelí 14 exekucím, přesto dál soudí

Prohlášení 1. náměstka Daniela Voláka k obsahu výroční zprávy BIS za rok 2011 ve vztahu k justici

Rezolutně odmítáme plošné, zobecňující a neodůvodněné výroky BIS na adresu justice. Drtivá většina z 3049 soudců a 1230 státních zástupců vykonává svou činnost profesionálně, jsou to čestní lidé a ministerstvo spravedlnosti za všemi součástmi justice stojí.

JUDr. Daniel Volák, 1. náměstek ministra spravedlnosti

—————

Zpět


NEJLEPŚÍ HLÁŠKY

Soudce bývalý komunista
je totéž
jako bývalý černoch.

JUDr. Klára Samková

***

Zvířata na území ČR mají právo vychovávat svá mláďata. I opice v ZOO mají právo vychovávat svá mláďata. Pouze čeští rozvedení otcové toto právo nemají.
Ing. Lubomír Bouše