14.01.2014 10:22

Už je načase, vykydat hnůj Nečase

Z veřejnoprávní České televize se stal chlév po okraj přeplněný homosexuálním, femonacistickým a odésáckým hnojem. Právnička Hana Marvanová se proto rozhodla veřejnoprávní chlév vykydat.   

Marvanová sepsala návrh změn ve fungování ČT

"Zákon samotný by měl obsahovat určité pojistky toho, že média veřejné služby budou plnit své poslání. Musí tu být televize a potažmo i rozhlas, které jsou pod kontrolou veřejnosti. A tím hlavním úskalím je, že orgánem, který dohlíží na poslání médií veřejné služby, je rada volená sněmovnou ... Byť formálně jsou členové voleni za různé spolky, ve skutečnosti jsou to nominanti stran. Praxe nasvědčuje tomu, že rada je poplatná zájmům politických stran nebo ekonomických a zájmových skupin za těmito stranami," říká Marvanová.

Podle někdejší političky by bylo dobré postupovat v tom směru, aby Radě ČT seděli nominanti odborů, novinářů či filmařů, tak aby v radě zaznívaly názory z co nejširšího spektra veřejnosti. Oslabit by se pak měla i vazba mezi radními a generálním ředitelem. Dnes mají radní většinu podkladů k jednání právě od ředitele.

Se svými návrhy se hodlá obrátit např. na příštího ministra kultury Daniela Hermana z KDU-ČSL, ab její návrhy projedná vláda a prošly klasickým schvalovacím kolečkem. Svůj návrh chce předložit také předpokládané ministryni spravedlnosti Heleně Válkové. Poslanecký návrh by pak mohl podat např. zákonodárce Ivan Gabal (KDU-ČSL), který s Marvanovou potkává v platformě „Vraťte nám stát“.

Zdroj Parlamentní listy Marvanová sepsala návrh změn ve fungování ČT

Právnička Hana Marvanová se má stát náměstkyní na Ministerstvu zlovůle. Možná se tedy také dočkáme vykydání hnoje, který zde po sobě zanechal homosexuální deviant Pospíšl a vidlák Blažek.

 

—————

ZpětADIKIA PODPORUJE

www.hnutiusvit.cz

Podrobný program ZDE