19.03.2014 23:22

Okamura: Chtěli jsme skoncovat se zlodějnami a vláda řekla ne

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19. 3. 2014.

Vážený pane předsedo, vážené kolegyně, vážení kolegové, tak já tedy musím reagovat na pana poslance Votavu prostřednictvím pana předsedajícího, kdy hovořil o legislativních návrzích hnutí Úsvit, které vláda vždycky smete. Ano, my jsme navrhli DPH po zaplacení faktury, aby s touhletou zlodějnou a neseriózním jednáním, které tady vláda a dosavadní vlády podporují, kdy slušným živnostníkům není zaplaceno, oni musí odvést DPH a podvodníci a zloději si DPH ještě vyúčtují, tak s tímto jsme chtěli skoncovat, a vláda řekla: ne. Prý bude výpadek v pokladně, takže radši budeme neseriózní, radši budeme nadbíhat podvodníkům a zlodějům, a to jsme ještě chtěli navrhnout, aby si mohl tu fakturu zaúčtovat ten podnikatel, který má platit až potom, co zaplatí. Abysme ho motivovali, ale vláda nám to zatrhla, jasně, tak je to špatný návrh nebo je to dobrý návrh?

Jo, druhý návrh - hmotná nouze - my jsme chtěli zastropovat příspěvek na bydlení, aby konečně se přestali sestěhovávat sociálně nepřizpůsobiví občané, my je v Bytřici pod Hostýnem, odkud pocházím, máme přímo na náměstí v hotelu Podhoran, zkuste si vedle toho žít. Mám jich tam nastěhovaných tři sta. Kdybysme zastropovali ty dávky, náš návrh zákona byl odsouhlasen deseti starosty Šluknovska, starosty Varnsdorfu, Jiřetína, dalšími, stáli za námi na tiskové konferenci, a vy jste ho zavrhli. Jako. A to je špatný návrh? To je zmetek? Který by pomohl desetitisícům českých občanů, který trpí stejně jako my v Bystřici pod Hostýnem, stejně jako na Šluknovsku? Takže, vážený pane kolego prostřednictvím pana předsedy, přestaňme tady plácat nějaké věci, že my máme nekvalitní návrhy, jsou to dobré návrhy, jsou to návrhy pro lidi a vy, protože politikaříte, tak nám je jenom zavrhujete, protože jsme opozice, tak to je.

Ale my jsme sem přišli nepolitikařit, máme dost toho, jak se tady jednalo uplynulých dvacet let. My chceme dělat dobré zákony a vyzývám vás všechny skrz politické spektrum - přestaňme politikařit, propouštějme dobré návrhy do druhého čtení, tam je klidně upravme, protože je nás jenom 14 v Poslanecké sněmovně, nás za Úsvit, pojďme udělat konsensus, my si nemusíme honit politické triko, jako jiné politické strany, a pojďme posunout republiku dopředu. Ať se posouváme společně, od toho tady jsme.

A ještě ke té směrnici EU, to už jsem říkal dopoledne k tomu zákonu o cizincích. Vážení, my do zadku EU lézt ve všem rozhodně nebudeme v Úsvitu. Co je správné pro občany České republiky, přestože je to proti směrnici EU, budeme bojovat, budeme se pokoušet navrhovat. A prostě zdražovat stavby českým občanům, kdy my na rozdíl od západních zemí tady nemáme průměrný plat 60 tisíc měsíčně nebo 100 tisíc měsíčně, ale naši lidé by si rádi pořídili nové bydlení, mladé rodiny s dětmi, tak prostě my to navrhujeme. My to prostě navrhujeme, abysme neprodražovali nové stavby pro české občany. A je na vás, jestli to podpoříte nebo jestli se budete schovávat za nějakou směrnici EU. A upřímně řečeno - směrnice EU nesměrnice EU - ano, vy v ČSSD a další, kdybyste tady byli za uplynulých dvacet let a vaši europoslanci, ale třeba naši europoslanci nebo za hnutí ANO, ti to neodsouhlasovali v tom roce devatenáctset já nevím kolik nebo dvatisíce kolik, vždyť jsme tam ani nebyli, to znamená to, co vy jste tam odsouhlasili a mlčeli jste k tomu, jako třeba k zákazu pojmenovávání tradičních českých potravin a další věci, ke kterým jste mlčeli, a my tady na to všichni doplácíme, tak to nám tady netahejte, protože my s tím nemáme nic společného, s vaší politikou, kterou jste předváděli v Evropské unii.

To znamená - my chceme dělat jinou politiku, to znamená, to je to, co jsem k tomuto chtěl říci, a stojím si za tímto návrhem, i když vím, že nám ho vládní většina zavrhne. Děkuju.

Zdroj Paralamentní listy Chtěli jsme skon

covat se zlodějnami a vláda řekla ne

ADIKIA předsatvuje

Herman Van Rompuy

stálý předseda Evropské rady (prezident EU)

aneb

 

Šílenci patří do izolace!

—————

ZpětADIKIA PODPORUJE

www.hnutiusvit.cz

Podrobný program ZDE


ZÁKLAD PRÁVA ČR

Teorie relativity práva

Spravedlnost je abstraktní pojem, který se dokáže v konkrétním případě projevem českého soudce naprosto vytratit.

E = mc3

Vice ZDE