31.10.2012 23:27

Rodí se dohoda? – pokračování PŔÍBÉHU

Před několika dny mě oslovil zlatokop Mgr. Eduard Beneš, s tím že bývalé manželce Monice Mesznerové dlužím více jak 50 tisíc (Další zlatokop). Žádný majetek nemám, kdy velká část rodinného majetku se spotřebovala skrze nehorázné výživné a o zbytek se postaraly lidské hyeny rozvodového průmyslu. Ze svého příjmu necelých 10 tisíc měsíčně nemohu zaplatit celou částku najednou, ani kdybych skutečně chtěl. Bývalá manželka Monika Mesznerová však rezolutně trvá na celé částce, proto jsem se obrátil na svého holomka, který má na svém účtu více jak 400 tisíc, zda by mi nemohl půjčit. Uznávám, že za situace, kdy trpí těžkým syndromem zavrženého rodiče a nenávidí mě, to byl zoufalý pokus a dalo se předpokládat, že mi ani neodpoví.

Obratem mi však od holomka přišel dopis, se kterým si nevím rady. V dopise mě po 7 letech poprvé oslovil slovem „tati“ a jako příloha dopisu byl doklad o pokračujícím studiu, který mi dříve nedával ani přes písemné upomínky a raději to poslal pomáhačům spolu s trestním oznámením pro neplnění výživného. Chtěl bych tedy toto cestou požádat čtenáře Adikie, aby mi pomohli jeho dopis správně pochopit. Na konci článku je anketa, a pokud vám žádná z nabízených odpovědí nepřijde jako správná, můžete svůj názor napsat do diskuse pod článek. Velice mi tím pomůžete.

Ještě musím vysvětlit, co měl holomek na mysli tím trikem s pětistovkou. Když bývalá manželka Monika Mesznerová spolu s jejími rodiči vyrabovala náš společný byt, ocitl jsem se v majetkových poměrech bezdomovce. Neměl jsem ani postel, kam bych mohl složit hlavu. Bývalá manželka mi v bytě blahosklonně zanechala alespoň spacák. Vycházeje z těchto poměrů jsem tedy na syna naprosto pravidelně platil pětistovku, za což jsem byl později odsouzen z trestného činu zanedbání povinné výživy, byť Trestní zákoník částečné plnění výživného jako trestný čin neuvádí.

—————

Zpět


Diskusní téma: Rodí se dohoda? – pokračování PŔÍBÉHU

Datum: 05.09.2013

Vložil: JOu

Titulek: 123

To je kurva ten Petr, ale to vědí všichni už od základky :D.

Odpovědět

—————

Datum: 12.11.2012

Vložil: NPed

Titulek: Holomek

Už samotný začátek dopisu je falešný a v stejném duchu je i zbytek.

Výraz „Ahoj tati“ pro danou situaci absolutně neobstojí. Kdyby použil oslovení OTČE, tak by to bylo mnohem upřímnější a pravdivější.

Dále „Holomek“ sprostě svaluje vinu za stále se zhoršující vztahy na otce – je vidět, že nemá žádnou seberefleksi.

Následně i nehorázně lže (citace): „Další z mých zatím neopětovaných pokusů o alespoň částečné zlepšení našeho vztahu“!

Jelikož jsem trochu obeznámen s případem, tak o žádném pokusu z jeho strany vůbec nic nevím.

Dále pak „Holomek“ opět mluví o penězích a o údajnému dluhu, čímž prakticky naznačuje o co mu především jde – nikoliv o otce ale o peníze!

Tvrzení o nějaké jeho půjčce (dokonce 110 tisíc Kč) je značně nevěrohodné – ostatně kdo by vůbec takovému mladíkovy tolik peněz i půjčil!

Nakonec dle příslovečného: „Podle sebe soudím tebe“ hovoří o otcových „rádoby vstřícných krocích“, přičemž vlastně mluví sám o sobě.

Celkový dojem: absolutně neupřímné a konec konců i sprosté – lépe by udělal kdyby nic nenapsal…Odpovědět

—————

Datum: 03.11.2012

Vložil: ???

Titulek: Re:

Milý Péťo,
jak jistě víš, žádný majetek již dávno nemám. Převedl jsem jej na jiné své příbuzné a doba odporovatelnosti těchto úkonů dávno uplynula. Také jsem zařídil, abys po mně nic nezdědil.
Dělám co můžu, abych své povinnosti vůči Úřadu práce zvládl. Je to náročné, ale někdy je to i zábava. Snažím se samozřejmě i sportovat, ale v zimě to zase bude obtížnější s penězi.
Tvrdíš, že jsi ve složité finanční situaci. Já jsem v ní již delší dobu a naše vzájemné vztahy jsou díky Tvému jednání stále horší, ale přesto jsem se rozhodl vyjít Ti vstříc.
Zjistil jsem, jaká je běžná praxe. Pokud exekutor nevymůže Tvé „pohledávky na výživné“, exekuce zastaví a své náklady bude vymáhat na Tobě. Náklady můžou být daleko vyšší, než je výše Tvých pohledávek. Posílám Ti úplně zdarma tuto radu, kterou si můžeš vyřešit mnoho Tvých budoucích problémů: Zapomeň na to, že se Tvůj otec nechá vydírat. Jako osobu v hmotné nouzi mne pro trestný čin neplacení výživného odstíhat nelze, tvé „pohledávky“ budou po třech, nejpozději po deseti letech promlčené.
(V obálce najdeš aktuální potvrzení o mé evidenci na ÚP)

Odpovědět

—————

Datum: 02.11.2012

Vložil: LB

Titulek: Amorální spratek

Milý synu,
vzhledem k tomu, že se se mnou nestýkáš a neprojevuješ o mne žádný zájem (vyjma peněz), Tvůj nárok na poskytování výživného rodičem dosažením Tvé zletilosti, resp. ukončením středoškolského vzdělání, v celém rozsahu podle ust. § 96 odst. 2 zákona o rodině zanikl (srov. usnesení Nejvyššího soudu ČR ze dne 11.2.2009 pod sp. zn. 7 Tdo 108/2009). Lituji, že Ti nemohu podat příznivější zprávu a jsem s pozdravem.
Tvůj otec LM

Odpovědět

—————

Datum: 02.11.2012

Vložil: Adikia

Titulek: Re: Amorální spratek

To jsem já nepsal. Jde o názor čtenáře, jak by asi měla vypadat moje odpověď na dopis.

Odpovědět

—————

Datum: 01.11.2012

Vložil: Tomáš Jadlovský

Titulek: Nezdárný syn

Neznám podrobnosti příběhu, ale dopis na mne působí, že není úplně z jeho hlavy, a pokud ano, je to jen pokus ukázat laskavější tvář chamtivého a vypočítavého pokrytce - takto syn s otcem nejedná. Jak už psal někdo výše, správný syn by zašel na návštěvu, nebo si dal sraz někde na skleničku, a řekl by to úplně jinak. A zdravý vysokoškolák může jít někam na brigádu, pracovat na krátký úvazek, pár hodin týdně učit, a teprve když toto nejde, tak jít pro peníze za rodiči. A ještě k post scriptu s pozdravem babičce, tu má vnuk navštívit nebo jí zavolat sám, a ne jí to vyřizovat přes otce na závěr dopisu.

Odpovědět

—————

Datum: 01.11.2012

Vložil: JK z HK

Titulek: Holomek

Po absolvování školy se asi Holomek mude zajímat o místo na Úřadu vlády. Škoda, že už tam nebude Péťa Přesčas se svojí Nagyovou. Ta by ho naučila vyjít i s málem co dostává od Péti! Ovšem ten dopis je jako fór opravdu dobrý. Každý exekutor po něm s radostí šáhne a bude mávat jako důkazem o vstřícnosti. Nějak mi tam schází odpověď na tu půjčku. Když už si dokázal půjčit 100 litrů, tak nemůže být problém půjčit nějaké drobné tatíkovi na alíky. Sympatický synek, asi jako ten můj. Ovšem tomu píší dopisy jen exekutoři a o studiu mne už vůbec několik let neinformuje. Možná proto ani exekutoři nemají co zabavit. Tak pak platí alespoň zbytečně náklady exekuce. Kdo chce kam, pomožme mu tam!

Odpovědět

—————

Datum: 01.11.2012

Vložil: JTR

Titulek: Holomek

Nesmysl.
S tátou se jde na pivo, na fotbal, někam na výlet. Tam se mu řekne, táto prosím Tě, potřebuji nějaké peníze na pastelky, tenisky, sešity. Nepotřebuješ třeba píchnout na zahradě, nebo složit uhlí, zaskočit v obchodě ? Rád bych si nějakou dvacku vydělal.
Za dědou a babičkou, strejdou se zajde na návštěvu a je téměř jistota, že vnuk odejde se stovkou v kapse, jen za to že ho viděli, ukázal vízo, i když s trojkou.
Zhovadilé dopisy s návrhem dohody se tátovi nepíší ? Táta nedělá "triky"! Kdyžtak s kartami, aby pobavil své malé dítě, které ho má rádo ať je bohatý, nebo chudý.
Takhle Petře rozhodně ne !
Táta Tě rád uvidí a uvítá. Nemusíš se ho bát. Takovéto dopisy mu nepiš. Napiš mu pohled k Vánocům, narozeninám, ale hlavně za ním zajdi.
(PS: já třeba tejden jím rohlíky s polívkou, dceři koupím potom pohár, tempery, tričko, které jdeme společně vybrat)
Dopisy od exekutorů, ať si posílá maminka a její právník. Mezi tátu a dítě takovéto dopisy nepatří!

Odpovědět

—————

Datum: 01.11.2012

Vložil: TzBL

Titulek: Holomek

Tak je to samozřejmě neupřímné, vypočítavé gesto. Pro naše soudy to však bude dostačující. Ať předloží své půjčky - vsadím svůj skalp s octem a cibulí na to, že žádné půjčky nemá. Za co by měl takové výdaje? Prachy zadarmo by přivítal každý z nás. Plnoletý student vysoké školy si musí být schopen na život sám vydělávat, děti z úplných rodin s tím žádné problémy nemají a 8.500 měsíčně na život od otce troufám si říci 99% nedostává ani ve snu! Slušný člověk, i kdyby tátu sebevíc nenáviděl, by již dávno řekl, co jsme si to jsme si, jsem dospělý, takže teď půjdeme teda každý svojí cestou a už se neuvidíme.
Kdyby měl alespoň tu čest nepředstírat ty kecy "tati", "pozdravuj babičku" apod. Je to hnus, určený pouze pro soudy.

Odpovědět

—————

Datum: 01.11.2012

Vložil: Adikia

Titulek: Re: Holomek

Podle svědecké výpovědi matky, mu přispívá částkou 8 000,- Kč měsíčně. Pokud dobře počítám, tak by mu to hodilo nějakých 16 500,- Kč čistého měsíčně a ani by nemusel podávat daňové přiznání. Pokud bych na dohodu přistoupil, zbývaly by mi k životu necelé dva tácy.
Já myslím, že se na Vysoké ekonomické škole rodí další Kalousek.

Odpovědět

—————

NEJLEPŚÍ HLÁŠKY

Soudce bývalý komunista
je totéž
jako bývalý černoch.

JUDr. Klára Samková

***

Zvířata na území ČR mají právo vychovávat svá mláďata. I opice v ZOO mají právo vychovávat svá mláďata. Pouze čeští rozvedení otcové toto právo nemají.
Ing. Lubomír Bouše