08.03.2016 16:30

To bylo slávy

To bylo na některých otcovských webech slávy, když se střídavkář Tomáš Zdechovský dostal do Evropského parlamentu za černoprdelníky. Konečně tam máme zástupce rozvedených otců, sborově kvičeli kolaboranti z Unie otců.  Viditelně se však angažuje pouze v poněkud kontroverzních kauzách matek, které dobrovolně odešly za blahobytem do Norska, v České republice dlouhodobě neplatí daně, a když jim teče do bot, tak od našeho státu žádají pomoc. Co ale střídavkář Zdechovský udělal pro rozvedené otce, kteří mu ze svých daní přispívají na blahobyt v Bruselu?

Čeští europoslanci si navzájem zaměstnávají příbuzné  

Europoslanci nesmějí zaměstnávat příbuzné, MF DNES však zjistila, že ti čeští našli fígl, jak zákaz obejít: zaměstnávají si rodinné příslušníky navzájem. Neodradí je ani ideové rozdíly: asistentkou komunistického europoslance je manželka lidovce.

Komunistický europoslanec Jiří Maštálka se může se svým synem Ivanem vídat i pracovně. Jako svého poslaneckého asistenta si ho platí Maštálkova kolegyně Kateřina Konečná. I Maštálka starší však potřebuje asistenty: a tak zaměstnává Ivanu Zdechovskou, manželku lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského.

„Žijeme v Bruselu a manželka uspěla ve výběrovém řízení na koordinaci humanitárního projektu v Africe u pana Maštálky,“ vysvětluje Zdechovský, jak se jeho manželka dostala na seznam asistentů komunistického europoslance.

Přestože Zdechovský zdůrazňuje, že jeho manželka hned při nástupu Maštálkovi řekla, že jeho ideologii nesdílí, žádným velkým nadšením z jejího angažmá neoplývá lidovecký předseda Pavel Bělobrádek.

„Netěší mě to, byl bych raději, kdyby to tak nebylo, ale je to soukromá osoba, která, pokud vím, pracuje na humanitárním projektu pro Afriku,“ uvedl Bělobrádek.

Ani komunistická poslankyně Kateřina Konečná nevidí nic divného na tom, že se ujala syna svého kolegy Maštálky. Platí si ho na právní konzultace „Je to erudovaný advokát. Nechtěla jsem s ním spolupráci ukončit jen proto, že to je syn mého kolegy,“ vysvětluje Konečná.

Pozoruhodným příkladem takové praxe je sociálnědemokratický europoslanec Pavel Poc, který zaměstnává hned dvojici příbuzných někoho spojeného s ČSSD.

„Europoslanci nesmějí vyplácet žádné peníze svým potomkům, partnerům nebo sourozencům,” zdůrazňuje mluvčí Evropského parlamentu Delphiné Colard.

Zdroj iDnes Čeští europoslanci si navzájem zaměstnávají příbuzné

Zde máte další důkaz, že parta střídavkářů okolo Hodiny - podnikatele s neštěstím rozvedených otců, myslí pouze na svůj osobní prospěch a problémy rozvedených jsou jim naprosto ukradené. 

—————

Zpět
PETICE ZA ZÁSADNÍ REFORMU JUSTICE 
a nejen to