21.12.2013 20:46

Vánoční dárek rozvedeným otcům

Přede dveřmi máme vánoce, které jsou pro většinu rozvedených otců asi nejbolestnějším obdobím v roce a obvyklé zdvořilostní přání šťastného a radostného prožití vánočních svátků by tak vyznělo jako poměrně nevkusná ironie. Adikia se proto omezí pouze na vánoční nadílku všem svým čtenářům.

Adikia se specializuje především na oblast výživného, ale rozhodně si nemůže nechat ležet v šuplíku zajímavé věci, které přicházejí od čtenářů, jen protože se na tuto oblast nezaměřuje. Tentokrát tedy zabrousíme do oblasti sociálně právní ochrany dětí.  Ačkoliv jsou rozvádějící se otcové značně naivní (nebyli jsme lepší), dnes už většinu tak nějak tuší, že odbor sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) není prostředím, kde by se mohli dočkat nějakého vstřícného jednání. To je umocněno tím, že často ani pořádně nevědí, co je úkolem tohoto orgánu a co od něj mohou oprávněně požadovat. Na internetu je sice řada otcovských stránek a diskusí, kde lze získat velmi mnoho užitečných informací, ale ucelený manuál pro jednání s „ospoďačkami“ nikde nenajdete. Můžeme se však přiučit z velmi kvalitně zpracovaného manuálu pro začínající sociální pracovníky, který vychází z řady odborných publikací.

Ukázka

Manuál byl zařazen na stránku VÝŽIVNÉ do sekce Rukojeť kverulanta pod názvem Manuál rozvádějícího se otce pro jednání s OSPOD a určitě si přijdou na svoje i řadu let rozvedení otcové s nezletilými dětmi.

Z hlediska pohlaví rodičů je manuál v zásadě neutrální, jak by to také mělo být ve skutečnosti. Bylo by však zázrakem, kdyby autorka alespoň v jedné větě obsáhlého manuálu neodhalila svoji skutečnou tvář femonacistky.

2.3. Počáteční vyjednávání v případě sporu

U střídavé výchovy se doporučuje navrhovat svěřování dětí matkám v sudých měsících. V drtivé většině případů mají nižší příjmy než muži, kteří snáze zajistí výdaje za děti školního věku v lichém měsíci září. Dále je pro ženy významnější období Vánoc a předvánočního období v sudém měsíci prosinci.

Proč se říká "platit jako mourovatý"?

Výraz „platit jak mourovatý“ má hned tři teorie svého vzniku. První nám praví, že souvisí se slovem mour, což je černý uhelný prach. Dotyčný tedy platil, až byl úplně mourovatý, až byl úplně černý. S tím souvisí i spojení být švorc, které pochází z německého schwarz seine – být černý.

Druhá teorie říká, že platil jako mouřenín, to znamená jako otrok, jako černoch, který se snažil vykoupit ze svého otroctví.

Třetí teorie říká, že mourovatý souvisí nějakým způsobem s přídavným jménem morovatý, tedy s člověkem, který byl nakažen morem. Tohoto člověka vždycky stihl krutý osud. On byl vyveden, nebo spíše vyvezen s ostatními mrtvými z vesnice, nebo z města, a aby ušel takovému trestu, musel se draze vykoupit. V podstatě to byla taková středověká forma korupce.

V případě placení výživného stanoveného soudními stolicemi jen podle momentální nálady jde o kombinaci všech tří teorií.

 

 

—————

Zpět


HLEDEJ NA ADIKII

Pokud hledáte informace k určité věci, využijte funkci

 

HLEDAT zadáním klíčového slova.


Blažek tuto funkci nepoužil a tak stále marně hledá tu spravedlnost.


KONTAKT ADIKIA

infoadikia@seznam.czADIKIA PODPORUJE

www.hnutiusvit.cz

Podrobný program ZDE


ZÁKLAD PRÁVA ČR

Teorie relativity práva

Spravedlnost je abstraktní pojem, který se dokáže v konkrétním případě projevem českého soudce naprosto vytratit.

E = mc3

Vice ZDE


ADIKIA PŘEDSTAVUJE
symbol zmrdství

bývalý premiér ČR
Petr Nečas

Otec, který se dobrovolně vzdal svých dětí.


ADIKIA PŘEDSTAVUJE
předseda Ústavního stolce

JUDr. Pavel Rychetský

Nevyšší stolice komunisty zaplevelené stolice.

Otec zločinné přísudkové vyhlášky 

Práva zlodějů Org.23/13 

Odepření práva zlodějům by vedlo k dalšímu prohloubení zásahu do základních práv.


ADIKIA PŘEDSTAVUJE
Absolutně nejlepší 
ministr spravedlnosti ČR
JUDr: Pavel Blažek

Vyšší kultura se hned pozná!


ADIKIA PŘEDSTAVUJE
 I. náměstek ministra
 
JUDr. Daniel Volák

„Všichni soudci jsou čestní lidé a profesionálové“, ruku do ohně by za to dal.

596 soudců
členů zločinecké KSČ

Bašty komunistů v justici


ADIKIA PŘEDSATVUJE
předseda odborového svazu soudců
(Soudcovská unie)
JUDr. Tomáš Lichovník

„Alkohol za volantem nemá vliv na funkci soudce.“

„Soudce je také jen člověk.“

Plat soudce 100 000,- Kč
Definitiva 
Odpovědnost žádná
Zákonem chráněná osoba
Zdarma ozbrojená ochranka

Kdo ze smrtelníků to má?!